8 znakov šťastného psíka

Aj keď má každý psík úplne odlišnú povahu, v mnohých situáciach vieme určiť aké pocity práve prežíva.  Tu je 8 znakov , že váš pes je s najväčšou pravdepodobnosťou šťastný a čo je dôležitejšie, zdravý.

1.) Uvoľnené ušká

Tento znak vieme odlíšiť individuálne v závislosti od plemena a tvaru uší. Ak sú uši uvoľnené, padajú na stranu a nie sú napäté ani vzpriamené je to dobré znamenie.

2.) Pýta si masáže bruška

Ak sa psík prevráti a ukáže vám brucho, je s najväčšou pravdepodobnosťou veľmi zrelaxovaný a šťastný.

3.) Zaujme pozíciu bow – ukláňa sa

Bow je bežná pozícia, kedy zadok ide smerom hore, chvost je vzpriamený a predná časť tela je sklopená. Táto pozícia , ktorá pripomína úklon je jasná pozvánka majiteľov na hru.

4.) Vrtí sa celým telom a hlavne chvostom

Toto je pravdepodobne najznámejší znak, že váš pes je šťastný. Je však dôležité poznamenať, že nie všetky vrtenia chvostom naznačujú šťastie. Niektoré typy najmä strnulé vrtenie, ktoré nezapája zvyšok tela môže naznačovať strach, agresiu alebo úzkosť.

5.) Zdravá chuť do jedla

Ak váš pes zrazu odmieta jesť môže ísť napríklad o osamelosť, problémy so zubami, zmenu počasia, bydliska či vážny lekársky problém.

6.) Pokladajú si na Vás hlavu a mojkajú sa

Toto gesto znamená, že Vám v prvom rade psík verí a cíti sa v bezpečí.

7.) Začnú Vás olizovať

Ak Vás pes často olizuje, je to jeden z prejavov náklonnosti a šťastia. Pravdepodobne je s Vami veľmi spokojný a rád s vami trávi čas.

8.) Bežia šťastne dokola

Šťastným kolečkám hovoríme aj zoomies. Častejšie ich môžeme vidieť u šteniatok ako dospelých a starších psov. Psy dostávajú zoomies hlavne keď sú nadmieru vzrušený a potrebujú spáliť prebytočnú energiu.

Kristína Š.

Kristína Š.

Spoluzakladateľka PUPPYBOX.SK